Jana teraapia

Mänguteraapia

JANA TERAAPIA

Mis on mänguteraapia?

Mänguteraapia on teraapiasuund, mis kasutab lapse aitamiseks tema jaoks kõige loomulikumat tegevust – mängu.

Mäng on laste elu igapäevane osa, paraku jääb tänapäeva lastel järjest vähem aega mängimiseks. Samas on mäng see, mille kaudu saab laps luua parema suhte vanemaga. Mäng soodustab universaalsete õppimisoskuste väljaarendamist, arendab loovust ja kujutlusvõimet. Lisaks tekitab mäng ka rõõmu ning heaolutunnet, mis omakorda toetab lapse vaimset tervist ja enesehinnangut.

Mis vanuses lastele on mänguteraapia mõeldud?

Mänguteraapia on teraapiasuund 3 – 16 aastastele lastele.

See meetod aitab lapsel mängu kaudu mõista oma tundeid ja väljendada emotsioone. Laps õpib ennast austama, kontrollima oma emotsioone, aktsepteerima ja vastutustundlikult väljendama oma tundeid, võtma vastutust ning olema loov probleemsetes olukordades.

Mänguteraapia Eestis

Eestis võib mänguteraapia algusajaks lugeda aastat 2009, mil toimus esimene suurem mänguteraapia-teemaline koolitus. Eeskujuks oli Inglismaa, kus mänguteraapia järele oli väga suur vajadus. Täna töötavad seal mänguterapeudid laialdaselt nii lasteaedades, koolides kui ka erapraksises. Seda nähakse kui olulist ja väärtuslikku teenust, mis võimaldab lapsel tegeleda oma murede ja probleemidega just temale mõistetavas keeles – läbi mängu.

Mitmed uuringud on kinnitanud mänguteraapia kui meetodi efektiivsust, kuna tegemist on humanistliku ja lapsekeskse lähenemisega.

Millal on abi mänguteraapiast?

  • Kui Sinu lapse elus on toimunud tõsine muutus või kriis nt. vanemate lahutus, lähedase või lemmiklooma kaotus, elukohamuutus ja lasteaia või kooli vahetus.
  • Kui Sinu laps on elanud üle õnnetusjuhtumi või haigestunud ja vajab pikaajalist ravi.
  • Kui Sinu lapsel on madal enesehinnang või kui ta on endassetõmbunud, kurb, häbelik, kartlik, ärev, hirmunud, rahutu, vihane, trotslik.
  • Kui Sinu laps käitub agressiivselt nt. karjub, lööb, hammustab jne.
  • Kui Sinu laps on kogenud emotsionaalset või füüsilist vägivalda.
  • Kui Sinu laps on kiusaja või kiusatav.

Lisainfo

Lisainfot mänguteraapia kohta leiab Eesti Mänguterapeutide Assotsiatsiooni kodulehelt: https://manguterapeudid.ee

MÄNGUTERAPEUT JANA MIKK

Mänguteraapia seanss

Seansi jooksul kasutab mänguterapeut erinevaid mänguterapeutilisi vahendeid ja tehnikaid. Nii ei pea laps leidma enda väljendamiseks õigeid sõnu ega kartma kellegi hukkamõistu, sest suhtluskeeleks on siin hoopis joonistus- ja maalimistarbed, plastiliin, savi, liiv, väikesed figuurid ja käpiknukud, maskid ja kostüümid, muusikariistad, metafoorkaardid, raamatud jne – kõik, mis soodustab loovust ja mängulisust.

Mänguteraapia seansil osalevad ainult laps ja terapeut.

Seansid toimuvad turvalises keskkonnas kokkulepitud ajal. Seansi kestus sõltub lapse vanusest. Mida noorem on laps ja vähem keeruline on tema taust, seda kiiremini ta mänguteraapiale reageerib.

Mänguteraapia seansi aeg on lapse jaoks ja ruumis toimuv on konfidentsiaalne. Juhul, kui laps räägib seansil midagi, mis viitab teda ennast või kedagi teist ähvardavale hädaohule, siis antakse sellest teada nii lapsevanemale kui ka lapsele endale.

Teraapia toimub ainult lapsevanema nõusolekul.

Mänguteraapia seanss Tallinnas

Kui tunned, et mänguteraapiast võib abi olla Sinu lapsele siis võta minuga julgelt ühendust ja broneeri aeg :).

Kliente võtan vastu Tallinnas aadressil Tiiu 8 Kalli-Kalli lasteaias mänguteraapia ruumis ja Holistika Instituudis, Endla 15, 4. korrus.

Holistiline regressiooniteraapia. Mänguterapeut Jana Mikk.

VÕTA MINUGA ÜHENDUST

Lisainfo ja aja broneerimine

Kui tunned, et mänguteraapiast võib abi olla Sinu lapsele või soovid hoopis tulla holistilise regressiooniteraapia vastuvõtule,

siis broneeri aeg.

Minu vastuvõtule saab registreerida alloleva vormi kaudu, e-maili teel jana@janateraapia.ee või helistades telefonil +372 5044179

Vastan Sulle esimesel võimalusel 🙂

Jana Mikk

KOOSTÖÖPARTNER – mänguterapeut

Eva Laiverik

+372 50 97 782

eve.laiverik@gmail.com